Badem Göz Estetiği Nasıl Yapılır?
15 Mayıs 2024

Badem Göz Estetiği Nasıl Yapılır?

Badem göz, iri göz olarak tanımlanabilir. Badem göz kadınların çok az bir kısmının sahip olduğu göz yapısıdır. Çok sık rastlanılmayan bir göz yapısı olan badem göz, makyaj tekniği doğru uygulandığında daha derin anlamlar kazanabilir. Badem göz makyajında kullanılacak far önce göz altına daha sonra göz kapaklarına uygulanmalıdır. Göze mutlaka kalem uygulanmalıdır. Bunun için gözün alt ve üst diplerine kalem yedirilerek sürülmelidir. Maskara yine badem göz için önemli bir ayrıntıdır. Göz yapısını tamamen süsleyen maskara oldukça önemli bir üründür. Eyeliner mutlaka dikkatli bir şekilde çekilmelidir. Eyeliner kullanamayan kişiler ince uçlu bir kalemle aynı işlemi uygulayabilir. Badem göz makyajında bu tür ayrıntılara dikkat edildiğinde sonuç mükemmel olacaktır. Badem göz diğer göz yapılarından daha iri olduğu için makyajı da biraz daha zordur. Bu nedenle kullanılan ürün ve uygulama şeklinde sıkıntılar yaşanabilir. Doğru ürün ve teknik kullanılarak en güzel sonuçlar elde edilebilir.

Badem göz estetiği nasıl yapılır?

Göz estetiğine karar veren hastalarda öncelikle gözün oluşacak şeklini görmek için fotoğraflar çekilir. Fotoğraflarda simülasyon çalışması yapılarak estetikten sonraki göz şekline karar verilir. İşlem anında lokal anestezi kullanılır. Hasta ayık kalır. Uygulama 30 dakika içinde tamamlanır. Günübirlik ufak bir operasyon olan badem göz estetiği, gözün dış kısmından açılan ufak bir kesiyle yapılır. Göz açıklığı korunarak açılan keşiden gerekli işlem yapılır. Kesi 3 dikişle kapatılır ve üzerine bant kapatılır. Dikiş için kullanılan ip saç telinden daha ince olduğu için iz kalma gibi bir durum söz konusu değildir. Badem göz estetiğinden birkaç saat sonra hasta taburcu edilir. İkinci gün banyo yapılabilir. İlk birkaç gün gözde şişlik, kızarıklık ve hafif ağrı hissedilebilir. Bu tür şikâyetler müdahaleye gerek kalmadan kendiliğinden geçer.

Badem göz ameliyatı gelişimini tamamlamış kadınların tümünde uygulanabilir. En ideal yaş aralığı ise 25-45 yaş arasıdır. Estetik operasyonun gözde görmeyle alakalı olacak herhangi bir riski yoktur.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Badem Dikimi Sonrasında Bakım

Badem Dikimi Sonrasında Bakım

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Acı Badem Yağı Saça Nasıl Uygulanır?

Acı Badem Yağı Saça Nasıl Uygulanır?

Badem Yağı Kirpik Uzatırmı

Badem Yağı Kirpik Uzatırmı

Badem Ağacı Bakımı Nasıl Yapılır?

Badem Ağacı Bakımı Nasıl Yapılır?

Badem Hastalıkları Nelerdir?

Badem Hastalıkları Nelerdir?

Badem Çekirdeği Nasıl Dikilir?

Badem Çekirdeği Nasıl Dikilir?

Güncel

Diş Bademi Ekimi

Diş Bademi Ekimi

Güncel

Acı Badem Sütü Yüze Sürülür mü?

Acı Badem Sütü Yüze Sürülür mü?