Badem Yağı Tatlı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Badem Yağı Tatlı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Badem Yağı Tatlı, vitamin ve mineraller bakımından oldukça zengin bir yapıya sahip olan badem yağının tatlı türden olanı sağlık yönünden birçok fayda sağlar. Özellikle E vitamini açısından zengin içerikli olması değerli organik bitkisel yağlar içerisinde ilk sırada yer almasına olanak tanımıştır. Saymakla bitmeyen faydası olan badem yağı tatlı türü kozmetik alanında birçok ürün içerisinde yerini almıştır. El ve ayak kremleri, vücut losyonu, saç bakım kremleri, şampuan ve sabun gibi ürünlerin içeriğinde söz konusu bu yağ kullanıma hazır hale getirilmiştir. Ayrıca, tatlı badem yağının saf haliyle tüketimi ve kaş, kirpik, saç alanlarına kıl köklerini güçlendirme ve uzatma amaçlı kullanılması geçmişten günümüze kadar alışılagelmiş bir uygulamadır.

Badem yağı tatlı saça uygulanması

Tatlı badem yağı tüylenmenin çok az olduğu vücut bölgelerine kullanımı halinde kıl köklerini sağlamlaştırıp hacim ve uzunluk kazanmasını sağlar. Bu yönüyle insanların en çok önem verdiği saçlar istenilen yoğunluğa ve uzunluğa getirilebilir. Kadın erkek herkesin saçına uygulanabilen bu yağ kuru saç derisinin nem kazanmasını sağlayıp saçın onarımıyla birlikte uzaması yönünde katkıda bulunur. Bu hususta dikkat edilmesi gereken nokta kirli saça tatlı badem yağı uygulaması yapmamaktır. Temiz saça az miktarda sürülen bu yağ yaklaşık bir saat bekletildikten sonra yıkanmalıdır. Bu uygulama haftada üç defa yapılmalıdır.

Badem yağı tatlı kirpik ve kaşa uygulanması

Göz alıcı kirpiklerle birlikte çekici bakışlara sahip olmayı ve yüz mimiklerini ifade eden dolgun kaşlara sahip olmayı birçok insan ister. İstekler bu yönde olunca tatlı badem yağının kirpik ve kaşa düzenli olarak uygulanması gerekir. Uygulama aşamasında öncelikle kirpik ve kaşın kirden arındırılması ve varsa makyajın temizlenmesi gerekir. Aksi halde kirpik ve kaşın nefes almasını önleyerek dökülmesine sebep olur. Pamuklu çubuğa tatlı badem yağı bir damla ilave edilip önce kaşa ayrı bir pamuklu çubukla da kaşa sürülür. Ortalama yarım saat bekletildikten sonra organik sabun ve ılık su ile yıkanır.

Badem Yağı Tatlı Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Popüler İçerikler

İlginizi Çekebilir

Badem Budama Zamanı

Badem Budama Zamanı

Haber Bülteni

Güncel

Diş Bademi Ekimi

Diş Bademi Ekimi